.: Slovenské termály :.

Původní záměr, ve dvou si léčit klouby a údy v prohřátém bazénu na Slovensku, nám kamarádi rozmluvili. Odjelo nás tedy 12 i s bicykly. Jeli jsme vlakem a to je asi v tomto množství premiéra v KVT. Znamenalo to rezervaci pro kola a místenky pro nás. Nutno přiznat že v rámci sousedské pomoci se Slovenskem, byla výsledná cena jízdenek pro skupinu výrazně levnější. Odjezd ve čtvrtek 01,59h. z Pardubic, přestup v Bratislavě v 7,00h., dojezd všichni „úplně svěží“ do Nových Zámků v 8,30h. Potom na kole 20km a jsme u prvního vodního mlýna v Kolárovu s nejdelším dřevěným mostem ve střední Evropě – 85m. Jídlo, pivo, odpočinek, prohlídka a čekání na Robiho. Přijel i s novým řetězem za 500,- Sk. Potom 25km Velký Medér a ubytování.

Další náplň cyklo – výlety za mlýny na Malém Dunaji. Jedna cesta byla až do Komárna a zpět cca 95-105km, ale jak je zvykem v tamějším kraji – lautr rovina. Třetí světovou z cesty měla Alena: poprvé v životě ujela vcelku 100km. Stálo ji to flašku. V Komárně jsme viděli starou pevnost postavenou proti Turkům. Z poslední doby v ní zbyly památky na „ubytování“ sovětské armády ještě za Československa.

Každý večer od 18,00hod. jsme chodili do termálních bazénů otevřených i krytých. Hitem návštěv se stala „permanentka“ pro některé z nás. Nezdržovali se kupováním lístků za 80 Sk a šli tak nějak rovnou. A prošli! A den za dnem!! Sakra, ale jak my jsme jim to ale přáli!!! Bydlení bylo za neuvěřitelných 150,-Sk/noc/os.samozřejmě v peřinách a v objektu jednoho rodinného domku – zajistila Eva. A tak zbyly peníze i na sobotní večer s grilováním klobás.

Ráno v neděli odjezd na těžko až do Bratislavy. Jedeme podél Dunaje a tedy i přes vodní dílo Gabčíkovo. Na nových hrázích je výborná asfaltová cyklostezka, vítr byl minimální, tak celých 90km docela šlo. (viz výše – lautr rovina). V Čunovu u Bratislavy jsme prohlíželi několik slalomových, mistrovských tratích. Ale o žádných závodech tady jsme nikdy neslyšeli.

Potom už podvečerní Bratislava se starým městem a malebnou pěší zónou. Je tu zákaz cyklo, ale nikdo nás na kole nezatknul. Sraz byl na hl. nádraží a odjeli jsme ve 22,30h. V Pardubicích v pondělí v 02,30h. a honem ještě do peřin.

Vypadá to, že pojedeme zase. I na ochutnání výborné Spišské borovičky zbyl čas.

Tak zase za rok

Jeff+Eva


Komentáře

 Přidat komentář
©2006 TJ KVT Pardubice