.: Orlické hory - přejezd hřebene ze Šerlichu do Rokytnice v OH (28.1.2006) :.

Sluníčko nás na parkovišti pod Šerlichem při mazání lyží hladilo po tváří, nebe bylo blankytné a všichni se už nemohli dočkat až vyrazí, jen z bytů některých zkušených mazáků toužících po sobotním svezení a hlasících se v páteční večer byly slyšet tupé údery hlavou o zem, neb se už do plně obsazeného autobusu nevešli.

Pětačtyřicet běhuchtivých lyžařů se vydalo po upravených stopách vzhůru na Velkou Deštnou, kde oka milců panoramatických výhledů zaslzela dojetím, na Krkonoše byl vskutku pohled úchvatný. Panovalo bezvětří, protože vítr zrovna čechral Rampušákovy vousy, a tak se po přemrzlém sněhu jelo opravdu náramně. Spontánní sraz většiny účastníků proběhl u kiosku na Pěticestí, kde se prováděly činnosti ve skrze příjemné - opalování, konzumace svačin a nápojů, nevázaná konverzace apod.

Z Pěticestí se většina vydala dál po červené až na Haničku a pak krásným svezením do Rokytnice. Nevšední pohodový výlet plný úžasných zážitků jsme zakončili v hospůdce U Eduarda točeným řádně vychlazeným Gambrinusem. Co vám budu povídat - nemělo to chybu!

Jak to zažil, tak zapsal

Petráš


Komentáře

 Přidat komentář
©2006 TJ KVT Pardubice