.: Krkonošská 70 :.

Populární závod Krkonošská 70 se letos ve Špindlerově Mlýně jel už po 51. A vězte, že se opravdu jel, a to i přes varovné zprávy meteorologů obsahující sněhové jazyky, vítr 90 km/h, husté sněžení, bouřky a další až nebezpečné vrtochy počasí.

Výběr členů družstva se těsně před odjezdem mírně zdramatizoval, ale i přes to jsme vytvořili družstvo ve složení Jirka Roleček - Rolda, Ála Křivka, Fiala Petr - Figy, Holan Michal - Mišel, Honza Císař - Cigy. Ve Špindlu jsme díky obavám z průjezdnosti silnic přistáli kolem sedmé ranní, na předstartovní přípravy tedy bylo dost času. S přibližující se osmou hodinou a patnáctou minutou se napětí stupňovalo, zkoušeli jsme mázu, zkonstatovali, že to snad bude dobré a už jsme se připravovali do startovního koridoru. Usměv do fotoaparátu přítomných, pípání startovacích hodin, výstřel z píšťalky a vyrazili jsme.

Jak máme zvykem, dodržujeme na trase pravidelná místa srazu, první je hned po vyjetí krátkého úseku (zato o to náročnějšího) sjezdovky - čas asi 5 minut. Další bod je až na horní stanici Hromovky, kde rychlejší z nás netrpělivě očekávají závěr družstva. Ála, ač se necítil nadupaně, dojel zatím v pohodě, ale Figy měl problém - lyže potvory nechtěly jet (na kombinaci fialového a žlutého Swixu). To u Bufetu na rozcestí vyústilo až ve výměnu lyži Figyho a Mišela. Tím byl problém ne zcela vyřešen, ale mohli jsme trochu prásknout do kobyl. Plánované vichry na hřebenu se nekonaly - zato sluníčko žhnulo, vítr nám příjemně ovíval tváře a my se potili, navlečení do třech vrstev oblečení z obav o počasí.

Náš styl jízdy - rychlejší jedou a někde počkají - v kombinaci s vtipnými poznámkami měl za následek, že já osobně jsem asi 3x předjel družstvo kamarádů ze Škrovádu (HO ŠKROVÁD ZVĚŘINEC) a zase byl zanedlouho předjet. Delfa na mou poznámku, že počasí je jako stvořené pro opalování a svačinku prohlásil, že jestli mě ještě dvakrát uvidí, přerazí o mě hůlku :-) To přeci nebudu riskovat ... Začal jsem trochu tlačit na Álu, který potřeboval zezadu trochu morálně podpořit. Výjezd od Krausovek na Pardubické boudy byl snad za trest. Tady pro nás bylo štěstí, že slabší články se chytily za skupinku, která udržovala aspoň trochu rozumné tempo. Pod Černou horu jsme všichni doťapali řádně umrtvení. Ještě, že nás čeká příjemný sjezd zpátky na Pražskou. Nevím jestli má morální podpora stylu „Jedém, teď už to je porád z kopce!“ fungovala, každopádně s velkým úsilím jsme dojeli na Bufet a odpočinuli si při sjezdu na Struhadla. Figy pečlivě hlídal čas - po jeho neúspěšné máze a Álově postupném vyčerpávání se stalo naším cílem dát K70 pod 7 hodin. Já, Mišel a Cigy jsme čekali před závěrčným sjezdem. Figy kontroloval hodinky a když zjistil, že zbývá posledních deset minut, hecli se s Álou a nasadili závěrečné tempo, které bychom my ostatní vůbec nečekali. Ze sjezdovky jsme všichni jeli víceméně šusem. Což se stalo osudným právě mě. Sjížděje úplně vlevo značnou rychlostí, kde mě od příkrého srázu dělilo půl metru jsem si všiml přede mnou plužícího závodníka. Jeho hůlce jsem se neměl kam uhnout a tak buď Hop a nebo Trop. Takže Trop. Hůlku jsem nabral, jaký zážitek z toho měl on netuším, každopádně se asi moc divil, protože jet takovou rychlostí zezadu nikoho nečekal. Já jsem si ustlal, můj tygr se vezl asi další 4 metry ze svahu. Luplo ve mě, trochu zamravenčilo a než jsem se vydýchal a dal dohromady, utekly cenné vteřiny. Ale do cíle jsem dojel v pořádku a opět značnou rychlostí. Cílové foto, odevzdání kontolního průkazu a jedno foto ... Čas 7 hodin nám nakonec kvůli mému pádu utekl o pouhých 33 vteřin. Stane se. Ale stálo to za to.

Rychle na guláš, čaj, rozloučit se a mažeme domů. Na příští rok se někteří z nás určitě lépe připraví, aby tak netrpěli, jiní dobře namažou a výsledek bude ohromující :-)

S pozdravem Lyže si řiď se na další ročník těší

Rolda, sportovní refernet

PS: Tak mě napadá, mám dost tipů na to, abych k účasti vyhecoval ženskou hlídku na 50 km. Co vy na to?


Komentáře

 9.3.2006 9:17 - Jsem lemra
Ála 

Dik, ze jsme mohli zase ukazat silu nasich pazi a tupost nasich dusi.Jsem pro 50ku zen a 50ku mladych grazlu pro rok 2007. Mičus, Honza Poláků, Kamil plus par dalsich koni. Jestli ten snih vydrzi az do kvetna, tak muzete zacit trenovat uz ted, bezi vam cas pašáci!!!


 Přidat komentář
©2006 TJ KVT Pardubice